Blog

Rembrandt Harmenszoon van Rijn je jednou z nejvýraznějších postav celosvětového malířství. Svou tvorbou i životním stylem významně přispěl k lesku holandského zlatého věku v 17. století.

V neděli 22.července 2018 byl zahájen provoz nové linky amsterdamského metra. Cílem tohoto rozsáhlého a komplexního projektu bylo odlehčit přetíženému centru a zpříjemnit pohyb chodcům a cyklistům na povrchu. Jenže megalomanská a velmi kontroverzní stavba měla už od počátku řadu odpůrců a i dnes - ve chvíli, kdy je vše hotové - se nad metrem vznáší otázka, zda šlo o dobré a smysluplné rozhodnutí.

Napsáno pro časopis "Země Světa" a publikováno v čísle z prosince 2016, které bylo věnované Amsterdamu. V článku jsem se pokusila představit obyvatele Amsterdamu ze všech možných stran a úhlů. Teď si ho můžete přečíst i na mém blogu, ale vřele doporučuji celý časopis, najdete v něm nejen spoustu informací o městě, ale i krásné fotografie. Víc informací tady: http://www.zemesveta.cz/archiv/amsterdam

Amsterdam Coffee Festival, má práce v kavárně a nekonečná láska k vůni a chuti kávy mě přivedli k napsání tohoto malého průvodce po nejzajímavějších místech, která stojí za to ve spleti amsterdamských uliček objevit a navštívit.

Holandské zimy jsou obvykle mírné s teplotami málokdy klesajícími pod nulu.  Co se stane ve vzácné chvíli, kdy začne sněžit nebo mrznout?