Ohlasy a
doporučení

Pohoda v Amsterdamu

Staří Řekové považovali cestování za formu vzdělávání. A jako v mnohém jiném i v tomto měli pravdu. Cestování člověku minimálně rozšiřuje obzory, ale hlavně umožňuje setkávání s novými lidmi, dává neotřelé pohledy jak dělat věci jinak, přináší inspiraci. A prohlubuje jazykové kompetence.

Rádi s manželkou cestujeme, i když z důvodu pracovní vytíženosti jenom příležitostně. Letos v květnu se nám podařilo získat volný víkend, a tak jsme se rozhodli poznat Amsterdam, který nám mnozí známí doporučovali jako úžasné město. A když už někde jsme, vždy se snažíme dozvědět se o tom místě co nejvíce. Ne naučené texty profesionálního průvodce a sprintování od památky k památce se skupinou účastníků zájezdu, ale individuální přístup průvodce, který v dané lokalitě žije, má ji rád, hodně o ní ví a v ideálním případě zná i poměry v Čechách. Prostě průvodce, od kterého se nejen hodně dozvíte, ale se kterým můžete jen tak chodit městem po místech, která má rád právě jen on, a „nasávat“ atmosféru města a třeba trochu i pochopit génia loci.

Nejsou to malé požadavky na průvodce, ale zatím se nám vždy podařilo takového nalézt. Často díky šťastné náhodě, ale i to k cestování patří. Paní Hana Beránková, Češka žijící mnoho let v Amsterdamu, splnila všechny naše představy. Stačilo jednou do mailu vysvětlit naše pojetí cestování a tak to bylo. Za jeden a půl dne nám představila Amsterdam jako žijící město a úžasně vysvětlila, jak se jeho bohatá historie promítá do životního stylu a životních hodnot jeho dnešních obyvatel. A zbyl i čas na posezení v kavárně u příjemné sklenky vína. Paní Hana nám pomohla naplánovat i dobu, kterou jsme ve městě trávili sami. A nezištně byla k dispozici na telefonu, kdybychom kvůli slabší angličtině někde měli problém. A statečně se s námi vydala i na věž kostela, ačkoliv (jak se později svěřila) ty výšky tak úplně nemusí. Ale klient je klient. Jsme přesvědčeni, že i díky ní jsme poznali Amsterdam jako nádherné a zároveň velmi příjemné město, kam bychom se možná ještě jednou chtěli vrátit a s paní Hanou poznávat další taje Amsterdamu.

(Karel a Marcela Výravští, příležitostní cestovatelé z Čech, květen 2017)       

                         

Byli jsme zvědaví, zda ohlasy a doporučení turistů, které Hanka v Amsterdamu provázela, trochu nepřehánějí. Dnes můžeme konstatovat, že bez Hanky jako bychom v Amsterdamu nebyli. Během prvního dne nám ukázala a zajímavě okomentovala ta nejznámější místa ve městě i jejich historii. Neméně zajímavé bylo i vyprávění o životě v Holandsku očima mladé české rodiny, která se do Amsterdamu vypravila původně jen na dva roky. Jedinečná atmosféra města a shoda příznivých okolností pobyt prodloužily na dobu neurčitou.

Druhý den pobytu již jsme dle Hančiných přesných instrukcí navštívili výstavu tulipánů v Keukenhofu, večer se prošli po pláži a chutně povečeřeli v útulné restauraci v přímořském městečku s překrásným výhledem na moře. Můžeme doporučit slovy naší milé průvodkyně: "Pokud by vám vyšel čas, tak večer na pláži by mohl být moc pěkný zážitek. Vlakem pojedete na zastávku Zandvoort aan Zee. Je to konečná. Vystoupíte a půjdete přímo rovně až k moři. Dá se tam dobře navečeřet v některé z plážových restaurací."

Tak moc děkujeme a návštěvu Amsterdamu vřele doporučujeme.

(Viktor a Irena Pakovi, Praha, duben 2017)

Procházka s Hankou po nočním Amsterdamu byla skvělá. Ačkoliv jsem byla po celodenní konferenci velmi unavená, vůbec nelituji, že jsme se spolu vydaly do ulic. Způsob, jakým Hanka předává informace o městě, mi přesně vyhovoval. Zná historické souvislosti a umí vše propojit s vysvětlením mentality Holanďanů, kteří jsou v mnoha ohledech jiní než my. Tím se vysvětluje i způsob, jak žijí, jejich architektura, přístup k náboženství a životu vůbec. Byl to úplně nejlepší způsob, jak se seznámit s Amsterdamem - projít si ho s někým, kdo ho má rád, hodně o něm ví a zažívá ho na vlastní kůži denně. Určitě Hanko v provádění pokračuj. Je požehnání, najít takového nadšeného průvodce, jako jsi Ty!

(Ivana Kubičková, Jindřichův Hradec, březen 2016)

Během našeho výletu do Amsterdamu na muzejní noc, jsme se dohodly s Hankou na komentované prohlídce centra města. Bylo nás 13 žen různých zájmů a věku. Hanka nás provedla ze Spui skrz Amsterdamské historické muzeum, Herengracht a Keizersgracht, prošli jsme malými uličkami i náměstími. Potěšily nás všechny informace, které jsme od Hanky dostaly. Bylo to příjemné a zajímavé. Hanka dobře zná historii i dnešní život Amsterdamu. Velmi ji doporučujeme jako průvodkyni.

(Petra Hůlová a spol., Praha, listopad 2015)

Hanu Beránkovou jako průvodkyni v Amsterdamu a okolí mohu ze zkušenosti doporučit. Jejích služeb jako průvodkyně jsme využili v květnu 2015 na celkem 3 dny. Již při přípravě celého výletu byla velmi nápomocná, přinášela zajímavé nápady a pomohla mi doladit celý program tak, aby vše do sebe zapadlo a hosté byli velmi spokojeni. Na místě vše fungovalo na 100%, prohlídka Amsterdamu byla pro naše kosmetické poradce velmi zajímavá a způsob jakým Hanka podala celou prohlídku byl velmi lidský. Hanka byla také připravena odpovědět na veškeré zvídavé dotazy našich kosmetických poradců. Musím vyzdvihnout její smysl pro rychlé a dobré rozhodování, když jsme neplánovaně sháněli večer restauraci na společný přípitek. Hanka ukázala přehled a za pár okamžiků jsme již byli na cestě do nedalekého pivovaru, kde se všem velmi líbilo. Přeji spoustu skvělých zážitků s Hankou jako průvodkyní po Amsterdamu a okolí. Ještě jednou Hanko velmi děkujeme.

(Pavlína Miranda, event coordinator Oriflame ČR, skupina 25 účastníků, květen 2015)

Ohlasy a doporučení ve článku 1 Ohlasy a doporučení ve článku 1 Ohlasy a doporučení ve článku 1

Jako průvodkyně jste perfektní, znovu říkám, že je mnohem milejší člověk, který dané místo miluje, než „nabiflovaný“ profesionální průvodce. Moc jsme si cenili Vašich osobních zážitků a zkušeností.

(Dana Jamborová, MEDIN,a.s., skupina 40 lékařů, květen 2015)

Ohlasy a doporučení 2 Ohlasy a doporučení 2 Ohlasy a doporučení 2

"Hanka je skutočně fantastická. To bez srandy. Už len komunikácia pred naším výletom bola velmi dobrá. Hanka mi velmi pomohla pri príprave výletu s kadejakými informáciami. Naozaj vedela asi všetko :-) Okrem iného je u něj úplný standard odpoveď na emaily velmi rýchlo a k veci. Aj to bola pre nas obrovska pomoc.

Pri osobnom stretnutí s Hankou som si uvedomila, že som nemohla mať lepšiu sprievodkynu. Dostali sme velmi veľa zaujímavých informácií o historii mesta a o životě v meste. Okrem toho Hanka dokonale naplánovala trasu po Amsterdame tak, že sme videli všetko zaujímavé.

Ak to zhrniem, tak Hanka má velmi profesionálny a zodpovedný prístup, možem ju odporúčat všetkými desiatimi. Sama sa živím organizovaním eventov a zostala som z Hanky velmi príjemne prekvapená. Hanka je ideálny človek pre výlet do Amsterdamu či Holandska."
(Ivana Lempeľová - Oriflame Slovensko, skupina 25 účastníků, duben 2015)