Kdy se vydat
na cestu

Amsterdam je krásný ve všech ročních obdobích. Teplota je tu stálá, s mírnou zimou i létem. Dny jsou proměnlivé, často tu prší a fouká silný vítr.

Jak se připravit na holandské počasí? - dočtete se v mém blogu

Nejkrásnější je v Nizozemí jaro, kdy tato země rozkvete a pestrobarevná tulipánová pole lemují pobřeží Severního moře. Jarní období je nejvytíženější turistickou sezónou. Připravte se proto na davy lidí a to úplně všude. S tím souvisí samozřejmě vyšší ceny ubytování a letenek. Neodsouvejte proto přípravy vaší cesty na poslední chvíli. Čím dřív si zajistíte ubytování, tím víc ušetříte. Platí zejména pro měsíce březen - květen.

Svou návštěvu můžete naplánovat i podle pravidelných každoročních akcí:

Keukenhof - všem obdivovatelům jarních květin doporučuji návštěvu této nádherné zahrady nedaleko Amsterdamu, která je otevřená vždy od půlky března do půlky května. Přibližně ve stejnou dobu se koná tulipánový festival po celém Amsterdamu a můžete vyrazit i na výlet ven z města mezi rozkvetlá tulipánová pole. Podrobněji v mém blogu.

Den krále - pokud toužíte zažít největší a nejbláznivější street party Evropy, pak přijeďte 27. dubna. Víc se dočtete na dalším mém blogu.

Víkend otevřených zahrad - zpravidla třetí víkend v červnu jsou otevřené jindy nepřístupné nádherné vnitřní zahrady po celém městě.

Amsterdam Gay Pride - vždy první víkend v srpnu - ojedinělý festival Gay scény - kulturní akce v ulicích, přehlídka lodí a jejich bizardně převlečených posádek.

Grachtenfestival - koncerty vážné hudby v ulicích města můžete zažít každý rok v polovině srpna.

Amsterdam Dance Event - třetí říjnový víkend se do Amsterdamu sjedou nejlepší DJové světa. ADE je největší festival taneční klubové scény na světě.

Amstredamský maraton - každou třetí neděli v říjnu proběhne městem víc jak 40000 lidí.

Muzejní noc - v listopadu každý rok můžete zažít neopakovatelnou atmosféru jedinečných amsterdamských muzeí, které jsou otevřené výjímečně do dvou hodin ráno.

Příjezd Mikuláše - třetí listopadovou neděli do města přijíždí Mikuláš. Podrobněji tady

IDFA - největší festival dokumentárních filmů na světě se v Amsterdamu pořádá každoročně koncem listopadu

Amsterdam light festival - od konce listopadu do ledna jsou po celém městě umístěné nápadité světelné instalace.